Strona wykorzystuje pliki cookies. Celem wykorzystania plików jest badanie statystyczne ruchu na stronie (usługa Google Analytics). Jeżeli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/galeriab/public_html/galeriabs.waw.pl/libraries/joomla/html/parameter.php on line 0

Zajęcia w Galerii B.S.

TWÓRCZE ZAJĘCIA

Zapraszam na zajęcia z ceramiki, decoupage, filcowania i innych niebanalnych technik twórczych. W ramach zajęć uczestnik otrzymuje wszystkie materiały, przyrządy i półprodukty do pracy w danej technice.

Ceramika – w mojej Galerii istnieje możliwość stworzenia z gliny wszystkiego. Zaczynając od rzeczy użytkowych po rzeczy niezwykłe, tak niezwykłe, jak tylko daleko sięga ludzka wyobraźnia. Glina jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem do pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Nadanie formy bryle gliny to kwestia kreatywności i własnej wizji. Ceramika jest niepowtarzalna, a zatem mogą być Państwo całkowicie pewni, że nikt nie skopiuje Waszego dzieła.

Decoupage – ta metoda zdobnicza pozwala przede wszystkim starym, ale także nowym, rzeczom nadać zupełnie inny wygląd, świeżość i niepowtarzalność. Decoupage nie wymaga specjalnych umiejętności plastycznych. Przynosi taką samą radość dzieciom, jak rodzicom i dziadkom. Jest to metoda ponadpokoleniowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Poczynając od biżuterii, a kończąc na meblach, po drodze przez różne szkatułki, zegary i inne ozdoby można stopniowo rozwijać swoje decoupage’owe umiejętności.

Filc – filcowanie jest  wdzięcznym zajęciem, które również jest dostępne w Galerii B.S..  Można filcować zarówno biżuterię jak i torebki, torebeczki, szale, kwiaty a także dla tych bardziej cierpliwych i wymagających - buty i ubrania. Z filcu można tworzyć niezwykle efektowne przedmioty. Praca z wełną czesankową pozwala się odprężyć. Zajęcia dostępne są dla wszystkich grup wiekowych. Efektami obcowania z filcem zaskoczeni są wszyscy. Nawet twórcy.

Inne – robienie czegoś z niczego, spełnianie osobistych próśb klientów Galerii, indywidualne zajęcia. Oferta Galerii jest bardzo szeroka, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie, coś co go zachwyci.

Oprócz cyklicznych zajęć w Galerii B.S. prowadzę także zajęcia w przedszkolach, szkołach podstawowych (zarówno z uczniami jak i nauczycielami). Dbam o rozwój wszystkich grup wiekowych, zaczynając od przedszkolaków, które często po raz pierwszy pod moim okiem trzymają w dłoniach nożyczki, kończąc na dorosłych, którzy odkrywają swoją artystyczną duszę właśnie pod dachem Galerii.

Dodatkowo w okolicach świąt (Boże Narodzenie, Wielkanoc) prowadzę zajęcia tematyczne: zdobienie bombek i pisanek różnymi metodami (jaja kurze, gęsie, strusie), robienie  stroików i pięknych, kolorowych palm.

Organizuję również przeróżne kursy, które często są inicjatywą bywalców pracowni . Jako, że Galeria ma artystyczne wsparcie specjalistów z innych dziedzin, nie ma możliwości, żeby któraś z zachcianek przyszłych kursantów nie została spełniona. Zdarzają się także kursy wyjazdowe.

 

Prowadzę zajęcia dla:

  • dzieci – tu oferuję wsparcie i ciekawe pomysły, żeby przedmioty były dostosowane do wieku, możliwości dziecka oraz związane z porą roku, świętami czy zainteresowaniami dziecka,
  • młodzieży – stawiam na rozwój kreatywności, zainteresowanie odbiorców i rozwój manualny,
  • dorosłych – pomagam poszerzać umiejętności, odnajdować pasję w twórczości, inspiruję, a jednocześnie czerpię z przynoszonych pomysłów, stwarzam warunki do tworzenia wymyślonych/wymarzonych dzieł
  • grup w Galerii B.S. – masz koleżanki, kolegów, sąsiadów, współpracowników? Dogadajcie się, co chcecie robić i przyjdźcie wspólnie na zajęcia – będzie weselej i taniej
  • grup zorganizowanych poza Galeria – prowadzę warsztaty w umówionym miejscu, z zakresu danej techniki. Każdy uczestnik otrzymuje podbudowę teoretyczną , obserwuje pokaz praktyczny, a następnie wykonuje swoją pracę pod moim okiem. Optymalna liczebność grupy do 15 osób. Tego typu zajęcia najczęściej są zamawiane przez zakłady pracy, stowarzyszenia, a także realizowane w ramach urodzin czy jako element wycieczki.

 

Jak się umówić na zajęcia?

Jestem osobą elastyczną i otwartą na propozycje terminów.

INDYWIDUALNIE (oraz grupowo) można się umawiać telefonicznie lub mailowo – ustalamy termin, godzinę i orientacyjny zakres zajęć. Uczestnicy przychodzą pojedynczo lub grupami – w zależności od zgłoszeń (tutaj jest także duża elastyczność) i zaczynają „działać” pod moim okiem. Osoby, które po raz pierwszy wykonują pracę daną techniką otrzymują pełen instruktaż, pomoc i inspirację w zależności od potrzeb. Osoby uczęszczające cyklicznie (a zazwyczaj „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i uczestnicy chcą robić coraz więcej i pogłębiać umiejętności) często przychodzą z nowymi pomysłami, projektami, formami, które chcą zrobić – wtedy otrzymują materiały i fachowe wskazówki, jak najefektywniej osiągnąć cel.

Doświadczenie też nauczyło mnie, że często podczas pracy całkowicie gubimy czas i z planowanych 2 godzin robią się 4, czasem przy lepieniu i pogaduchach zastaje nas ciemna noc, albo z jednej zaplanowanej do wylepienia miski robi się jeszcze komplet filiżanek i taca ozdobiona własnoręcznie zrobionym rysunkiem… Rekordzistki spędzają w Galerii po 8 godzin dziennie twierdząc, że rękodzieło i klimat Galerii jest lepszy od terapii porozwodowej :)

Na to wszystko także jestem otwarta, więc jeśli chcesz przyjść na zajęcia PO PROSTU ZADZWOŃ i powiedz kiedy masz czas!

Więcej w tej kategorii: « Filcowanie O galerii »